Dolar 32,2709
Euro 34,9300
Altın 2.424,44
BİST 10.479,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Açık
İstanbul
26°C
Açık
Per 27°C
Cum 28°C
Cts 29°C
Paz 31°C

Yeniden Refah Partisi’nin amacı ne? Genç kadrosu ve Türkiye’nin en genç İl Başkanı’nın sırrı ne? Analiz haber…

Yeniden Refah Partisi’nin amacı ne? Genç kadrosu ve Türkiye’nin en genç İl Başkanı’nın sırrı ne? Analiz haber…
10 Mayıs 2020 23:16 | Son Güncellenme: 25 Mayıs 2020 10:51
960
A+
A-

Yeniden Refah Partisi, donanımlı ve genç kadrolarıyla, diğer partileri geride bırakıyor. Fakat hâlâ Yeniden Refah Partisi’nin adını duymamış vatandaşlar var. Yeniden Refah nedir? Temsilcisi ve savunucusu oldukları Milli Görüş ile hedefleri ne? Parti, neden medya ambargosu ile karşı karşıya? Hepsi ve daha fazlası haberimizde..

Nedir bu Yeniden Refah, kimlerden oluşuyor ve amacı ne?

Yeniden Refah Partisi, rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çizdiği yolda, “Milli Görüş” çatısı altında yola çıkmış insanlardan oluşuyor. Partinin liderliğini ise Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan üstleniyor. Parti, genç kadrolarıyla göz kamaştırıyor ve bu genç oluşum, diğer partilerin de fazlasıyla dikkatini çekmiş durumda. Tam bu noktada konuya bir virgül koyarak bir başka meseleye parantez açarak, o konuya da açlık getirelim..

“Efendim zaten Türkiye Siyasetinde onlarca parti varken ve bu çatılar altında siyaset yapmak varken neden yeni bir parti kuruldu, şart mıydı?” Sorusu, belki de bu zamana kadar Yeniden Refah Partisi kanadına en çok yöneltilen soruydu. Fakat Yeniden Refah Partililer, doğruya doğru, yanlışa da yanlış denilmesi gerektiğini savunuyorlar. Siyasette onlarca parti bulunmasına rağmen ilkeli siyaset izleyen bir parti göremediklerinden olsa gerek yeni bir parti kurulması gerekiyordu Yeniden Refahlılar için. Ayrıca tek temsilcisi olduklarına inandıkları ve savunucusu oldukları Milli Görüş hareketinin (davasının) tam manasıyla devam ettirilebilmesi için yeni bir partinin kurulması gerekiyordu ve nitekim kuruldu da. Yeniden Refah Partililer, bilinen 200 bini aşkın üyesiyle partilerinin, önümüzdeki seçimlerde iktidara gelmesine ve Cumhurbaşkanlığı makamına talipler.

Gelelim virgül ile yarım bıraktığımız konuya.. Genç bir oluşum dedik bu parti için. Doğru söze ne hacet.. Efendim, Türkiye’nin en genç İl Başkanı (25) ünvanı, Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanı olan Muhammed Fatih Müjdeci’ye ait. Müjdeci aynı zamanda Dr. Fatih Erbakan’ın A Takımında… Tam bu noktada belirtelim ki Dr. Fatih Erbakan da Türkiye Siyasetinin en genç Genel Başkanıdır..

Evet doğruyu yazmak bu kadar zor olmasa gerek. Bazı medya kuruluşları gibi farklı partileri işaret ederek “en genç” ünvanını farklı isimlere yöneltmiyoruz, doğru ifadeyi doğru kişi için kullanıyoruz.. 25 Yaşında bir genç, hem “Türkiye’nin en genç İl Başkanı” hem de üyesi olduğu partinin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi. Bu, siyasi açıdan büyük bir başarı olsa gerek…

Peki kimdir bu genç isim? Muhammed Fatih Müjdeci kimdir?

1994 doğumlu Muhammed Fatih Müjdeci, siyasette genç ve yeni bir yüz. 2019 Yılı Mart ayında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan tarafından, partinin Çankırı Kurucu İl Başkanlığına seçilen Müjdeci, o andan itibaren Türkiye Siyasetinin en genç İl Başkanı oldu.

Tarihler 17 Aralık-2019’a geldiğinde ise Türkiye tarihinin en büyük kongresi Ankara’da gerçekleşti. Müjdeci, bu tarihte gerçekleşen Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın tensipleriyle Yeniden Refah Partisi MKYK (Merkez Karar Yürütme Kurulu) Üyeliğine seçildi. Genç ve dinamik kadrolar istediğini biliyorduk Fayih Beyin. Tam da bu noktada Müjdeci’nin siyasi hayatındaki adımlarını da bir başarı hikayesi olarak görüyoruz. Diğer partilerin, kadrolarında sadece vitrin görüntüsü adı altında gençlere yer verdiğini biliyoruz elbet. Oysa Erbakan öncülüğündeki Yeniden Refah Partisi, vitrine değil sahaya önem veriyor ve gençleri siyaset sahasında görevlendiriyor. Genç bir simanın konuşmasıyla, duruşuyla ve ilkeli yaklaşımlarıyla bir partinin en üst organlarında adını göstermesi Türk Siyasetinde önemli bir adımdır.

Çankırılılar ise, Türkiye’nin en genç İl Başkanı’nın Çankırı’da olmasından, oldukça memnunlar. Ayrıca Müjdeci, Çankırı’da sevilen bir isim. Evet bu genç ve donanımlı ismin yaptığı bir kaç konuşmaya da tanık olduğumuz kadarıyla diyoruz ki; Yeniden Refah Partisi, sağlam ve dinamik bir kadroyla geliyor. Her konuşmasında “Milli Görüş” ruhundan bahseden Genç Başkan, rahmetli Necmettin Erbakan’ı dilinden düşürmüyor. Bizler de yaptığımız değerlendirmelere göre kendisinin başarılı bir siyasetçi olacağı kanaatindeyiz…

Bilinen 200 bini aşkın üyesi olmasına rağmen, Yeniden Refah Partisi’ne neden medyada hiç yer verilmiyor?

“Hiç gösterilmiyor” dersek yanlış bir tabir kullanmış oluruz. Zira Dr. Fatih Erbakan ile birkaç defa röportaj yaptı bazı ulusal kanallar. 1 Yıldır aktif olarak çalışan, Türkiye genelinde teşkilatlanmasını büyük ölçüde tamamlamış olan ve çoğunluğu gençlerden oluşan 200 bini aşkın üyesiyle Yeniden Refah Partisi, ulusal medyada haber olamıyor… Oysa daha partileri kurulmamış durumdayken bile ulusal medyada sürekli olarak haberleri verilen Davutoğlu ve Babacan örnekleri var. Partililer ise bu durumu doğal olarak “Medya Ambargosu” olarak nitelendiriyor. Son yapılan kamuoyu araştırmalarındaki rakamlar da gösteriyor ki Yeniden Refah Partisi, Davutoğlu ve Babacan’ın partisini açık ara geride bırakarak iki partinin toplam oranından daha önde görünüyor. Ayrıca sadece 1 yılda, hiçbir maddi destek olmadan, medya desteği bir yana; medya ambargosu altında 200 bini aşkın üyeye ulaşan bu partiyi diğer iki partiyle kıyaslamak da haksızlık olur kanaatindeyiz…

Tek temsilcisi oldukları “Milli Görüş” ile hedefleri ne?

Yeniden Refah Partisi, özellikle sanayileşme hamleleriyle kalkınmayı hedefliyor. Vergi üstüne vergi politikası gütmediklerinin altını çizerek, refah için üretimden yana bir politika izleyeceklerini belirtiyorlar.

Doğru, sanayileşme 18. Yüzyılda başladı. “Bu söylemler bu günün şartlarında geride kalmış cümleler olmaz mı?” Diyenler var elbet, lakin bu girişime ve neticesinde üretimle büyük ölçekte kalkınmaya tam manasıyla ulaşmış değiliz. Yeniden Refah Partisi, tam manasıyla üretimden yana projeler gösteriyor.. Ayrıca Partinin Lideri Dr. Fatih Erbakan’ın büyük kalkınma projelerinin patent haklarını da aldığı biliniyor..

Bir başka görüşleri ise Avrupa Birliği’ne giriş sürecinin bizi bir çıkmaza soktuğudur. Batıya yönelmek ve onların istekleriyle hareket etmek yerine mazlum coğrafyalarla bir birlik modeli kurmak istediklerini açıkça ifade ediyorlar. Yakın zamanda adını çokça duyduğunuz “İstanbul Sözleşmesine” de pek sıcak bakmıyorlar ve neredeyse her röportajlarında bunu dile getiriyorlar…

Üretim ile kalkınma politikaları her zaman doğru politikalar olarak görülmüştür…

Habere Gel olarak diyoruz ki; genç kadrolarla göz kamaştıran Erbakan, 2023 yılında yapılacak olan seçimin en büyük aktörü olacaktır…

Biz, Habere Gel ekibi olarak her zaman doğruyu sizlerle paylaşarak, sadece gerçeği yazacağız.

Sansür ve ambargo değil, haber yapıyoruz. Taraflı habercilik; Tarafımız MİLLET…!

Haberegel.net ● Haber Merkezi

YORUMLAR

 1. Musa Okçu dedi ki:

  Tebrik ederiz haberiniz bizim için kıymetli çünkü doğruyu yazmışsınız. Refah Partisinin önü açık FATİH ERBAKAN sağlam yanında Müjdeciler, Fatihler oldukça sırtı yere gelmez.

 2. Erkan Ertuna dedi ki:

  Medyada yer bulamazken 1 yılda 200 bin üyesi oldu bu partinin. Bir de medya ambargosu olmasa kim bilir kaç bin üyesi olacaktı…. Ambargonun sebebi açıkça ortada. Doğruyu ve gerçeği yazdığınızdan dolayı teşekkür ederim. Yeniden Refah gelecek, yüzler gülecek inşaallah..

 3. Baba dedi ki:

  Güneş balçıkla sıvanmaz. Er yada geç hak yolunu bulur.. dönen tekere çomak sokan çok olur. Medyadan olmasa da göklerden gelen bir ses var..

 4. Fatmanur dedi ki:

  Basarilarinizin devami icin her daim dualarimdasiniz🇹🇷

 5. Yasin Aksöz dedi ki:

  Hayırlı olsun başarılarınızın devamını dileriz